Jak vlastně jizvy vznikají? Jde o poslední fázi hojení, kdy je rána, ať už po poranění, po popálení, po akné nebo po chirurgickém řezu, zacelena, avšak výsledkem je tkáň ne stejné kvality, jako původní. Jizva může být červená, růžová či bílá. Ve vztahu k povrchu kůže může být jizva
Nejlepší je ošetřit tvořící se jizvu co nejdříve, a to odborným přístupem lékaře. Je však nutno počítat s tím, že jizvu nelze, zatím, „ vymazat“ ale pouze korigovat – zjemnit, zahladit.
Metod k redukci jizev máme k dispozici několik, ale s optimálním výběrem Vám může pomoct náš lékař, který pak dále vývoj jizvy sleduje a koriguje – tento postup musí být individualizován:
Tato ošetření trvá několik minut a po jejich provedení se můžete vrátit zpět do práce.
Tento problém trápí nejednu dámu, ale i muže. Krom toho, že vás trápí zanesenými nečistotami, přidává i na věku. Póry kůže nevyhnutně potřebuje, ale jejich velikost můžeme do jisté míry korigovat. Zanesení pórů ve formě černých či býlích teček dobře zná každá z nás (komedony, mília), i neblaze červených pupínků v případě ucpaných zanícených pórů.
Důležitá je pravidelná péče o pleť, včetně pravidelného čištění pleti ráno i večer. Není k tomu zapotřebí žádných agresivních látek a teprve ne alkoholu! Ohledně výběru optimálního „čističe“ pleti vám můžeme pomoci díky podrobné přístrojové diagnostiky pleti – zjistíte o své pleti podstatně více potřebných informací a budete vědět, co vaše pleť vskutku potřebuje.
Metod pro redukci velikosti pórů je opět více a tu optimální právě pro vás správně určíte s odborníkem:
I tady je zapotřebí u většiny ošetření počítat s opakováním procedury, počet je závislý na reakci pleti na ošetření.