222 210 237

Jsou Vaše rty popraskané? Máte zanícené koutky rtů?

Jsou Vaše rty málo výrazné a malé?

Chcete se zbavit „sluníčkových“ či vodorovných vrásek nad horním rtem?

Pak je tato stránka určena právě pro Vás.

Popraskané rty

Co může být důvodem?

 • Nedostatek vitaminu B, C, E, K, zinku, železa
 • Nedostatek kyseliny listové
 • Nedostatečný příjem tekutin
 • Přemíra vysušujících a slaných potravin – slané krekry, slané či pikantní oříšky, brambůrky
 • První známka zánětlivého onemocnění s „ vnitřní teplotou“ nebo již horečkou
 • Při přetrvávajícím stavu suchých popraskaných rtů může být příčinou vážnější onemocnění či zánět v oblasti trávení…
 • Silné působení okolního prostředí – sucho, horko, vysušující klimatizace, silný chlad až mráz, střídání výrazného tepla a chladu, vítr… podstatou je odvod vlhkosti ze rtů.

Řešení, které máte po ruce

V jídelníčku, v denní péči kvalitní dermokosmetikou:

 • Doplňte ve svém jídelníčku denně ořechy (vlašské, mandle, makadamové a další), droždí – třeba si přidávejte do talíře polévky sušené droždí, dále se doporučuje více listové zelené zeleniny, cibule i česnek jako prevence nastydnutí, avokádo, rajčata…
 • Denně si pečlivě rty odličte a očistěte, následně naneste hydratující produkt s obsahem tzv. humektantů – např. hydratující sérum na oči s obsahem kyseliny hyaluronové či hyaluronátu, po vstřebání ihned naneste krém nebo balzám s obsahem alantoinu, panthenolu, rostlinných olejů či másel (kakaové máslo, bambucké máslo, olej ze semínek révy) a v nich rozpustných vitaminů (vit. E, A, K). Tyto dva na sebe navazující kroky jsou velice důležité!
 • Zejména na pracovištích se zvýšeným rizikem vysušování pokožky a stejně tak i rtů, nezapomeňte mít po ruce balzám nebo hustý výživný krém s vyšším obsahem rostlinných olejů. Vhodné jsou i lesky či rtěnky na rty s vyšším obsahem emolientů. V tomto případě lze u dekorativní kosmetiky akceptovat i silikon.
 • Pokud trpíte na výsev oparů na rtech či v blízkém okolí – jako prevenci můžete do malého množství oleje, třeba olivového nebo mandlového, kápnout malou kapku čajovníku (tea tree) a takto připravenou směsí denně potírat rty.

Profesionální ošetření v AMARYLLIS Centru:

Peeling rtů a okolí rtů se současným působením biostimulačního laseru

Manuální jemný peeling s použitím drobných vápencových kuliček s následnou aplikací regenerujících a posilujících koncentrátů, stimulujících zdravou obnovu buněk a prokrvení v této delikátní oblasti tváře.

Ošetření biostimulačním laserem

Opakované ošetření doporučujeme absolvovat v případě vysušených olupujících se rtů, zanícených koutků, či výsevů oparu, alespoň 2x do týdne cca 10min. Svým účinkem biostimulační laser s vlnovou délkou 625nm způsobuje rychlejší hojení postižení rtů.

Zvětšení a korekce rtů

Metoda ošetření:

Aplikace síťované tělu přátelské kyseliny hyaluronové

Tímto úkonem se rty krásně zvýrazní, čímž podstatně zatraktivní váš obličej. Ošetření trvá cca 30-60 minut + čas potřebný na nástup účinku anestetického krému (cca 30minut). I v tomto případě doporučujeme nejprve absolvovat konzultaci s našim lékařem, s jasným ozřejměním Vašich očekávání a reálných řešení. U nás aplikované výplně jsou určené speciálně pro modelaci a zvětšení rtů s dlouhodobým účinkem.

Ošetření se provádí v 1 nebo ve 2 sezeních - aplikace a následné doplnění s odstupem cca 14 dnů.

Vrásky kolem rtů

Jsou častým nepříjemným problémem u kuřaček, ale i u nekuřaček. U „sluníčkových“ vrásek je vhodné ještě před jakýmkoliv ošetřením absolvovat konzultaci s lékařem a vyloučit sklerodermii nebo jiné systémové onemocnění.

Metody ošetření v Amaryllis Centru:

Mikrokrystalová dermabraze s následnou mezoterapií

S aplikací speciálního regenerujícího koncentrátu elektroporací / ev. výkonnou sonoporací a iontoforézou– toto ošetření je zapotřebí aplikovat minimálně 5x, s intervalem 5-7 dnů, je vhodné pro mělčí vrásky.

Celkové ošetření trvá cca do 30minut.

Cena je závislá na ploše ošetření a spotřebě koncentrátů (většinou stačí 1 ampule) a její výše bude určena při první konzultaci.

Mikrojehličkování s elektroporací

Nejdokonalejší forma rovnoměrné mezoterapie, díky níž se aktivní látky dostávají nejen do mezibuněčného prostoru, ale také přímo do lačných buněk. Při tomto ošetření aplikujeme speciálně sestavené koncentráty, které buňkám rozhodně neškodí, právě naopak!

Doba ošetření: cca 30min, nutno však počítat i s časem pro nástup účinku anestet. krému (+ 30 min.).

Cena ošetření: je závislá na ploše ošetření a spotřebě koncentrátů, bude určena při první konzultaci s lékařem.

Chemický peeling

Redukci vrásek napomáhá kontrolovaný chemický peeling, při kterém se kyseliny různého typu (dle doporučení lékaře) aplikují na danou oblast, nebo na celou pleť. Cílem je urychlení olupování zrohovatělých buněk pleti, povzbuzení buněčné obnovy s následnou redukcí vrásek.

Ošetření plazmou – 4. skupenstvím hmoty

Při tomto ošetření dojde k silnému zahřátí dermis s cílenou stimulací fibroblastů ke tvorbě nových kolagenních, elastinových vláken a hydratující kyseliny hyaluronové, čímž se pleť okamžitě i v následujících měsících vypíná, vyhlazuje a regeneruje. Kontrola stavu: s odstupem 1 až 1,5 měsíce (byť omlazující proces probíhá více měsíců).

Počet opakování: 1 ošetření, v případě potřeby lze doplnit další ošetření.

Doba ošetření: do 10 min. + nutno počítat s časem k nástupu účinku anestetického krému 30 min.

Cena ošetření: je stanovena lékařem při první konzultaci.

Aplikace mezonití

Podstatou úkonu je zavedení vstřebatelných velice tenkých nitek pomocí jehel do dermis, kde následně dochází ke stimulaci tvorby kolagenních a elastinových vláken, formování nové, pevnější oporné sítě kůže. Přesnější postup a rozsah úkonu Vám navrhne lékař při první konzultaci, seznámí Vás s průběhem ošetření, volbou typu a charakteru mezonití.

Doba ošetření: cca do 20 min. (záleží na počtu a místě aplikace mezonití) + nutno počítat s časem k nastoupení účinku anestetického krému cca 30 min.

Cena ošetření: je určena rozsahem ošetření a spotřebovaným materiálem.

Aplikace vstřebatelné intradermální výplně (síťované/ nesíťované kyseliny hyaluronové)

Tímto ošetřením se vrásky okamžitě vyhladí, nejde však o omlazení pleti.

Doba ošetření: do 30 min. + 30 min. pro nástup účinku anestetického krému

Ošetření se provádí v 1 nebo ve 2 sezeních – druhé sezení slouží k případnému doplnění výplně.

Cena ošetření: je stanovena lékařem dle rozsahu úkonu a spotřeby materiálu.

Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat