222 210 237

Ať už přirozeně, nebo vlivem hormonálních poruch, nemocí a léků mohou růst chloupky tam, kde bychom si je nepřáli. V případě dam je to nejčastěji oblast nad horním rtem, brada až krk, oblast mezi obočím, u pánů třeba oblast zadní strany krku (další oblasti ošetření naleznete v části TĚLO).


Jak si s nežádoucími chloupky poradit?

Metod je více, záleží na typu chloupku a Vašem přání:

DEPILACE

Neboli dočasné odstranění chloupku jeho vytrhnutím

  • Teplým voskem
  • Cukrovou pastou
  • Klasicky pinzetou

Při těchto variantách ošetření je jedno, jakou barvu má chloupek, či jak je silný. Jisté však je, že cca po měsíci opět vyroste. Ale k rychlému dočasnému řešení s okamžitým efektem lze využít právě tyto metody.

EPILACE

neboli cílená redukce, oslabení až zamezení růstu chloupku

.
Radiofrekvenční jehlou

U této metody ošetření je zcela jedno, je-li chloupek bledý, nebo tmavý. Ohledně jeho tloušťky je optimální silnější chloupek. Nejčastěji toto ošetření využívají dámy pro odstranění ojedinělých silnějších bledých až bílých chloupků na horním rtu, u ústních koutků, na bradě. Ošetření je také vhodné pro modelaci obočí, pro zamezení dalšího růstu chloupků mezi obočím. U mužů lze využít pro zamezení růstu chloupků na ušních boltcích.

Podstatou ošetření je zavedení velmi tenké jehličky až k vlasovému folikulu. Následně působením elektrického proudu proměněného v teplo dojde k destrukci folikulu i přilehlých kmenových buněk chloupku.

Na 1 chloupek postačuje 1 ošetření, termín opakování ošetření je závislý na rychlosti růstu ostatních okolních chloupků.

CPL – kalibrované pulzní světlo

Chloupky lehce zabarvené a tmavší, tenké či silnější, na větší ploše na tváři, krku i dekoltu lze pohodlně postupně zredukovat právě touto metodou, s působením záblesků intenzivního světla absorbovaného právě v chloupku obsahujícím melanin. K tomuto ošetření je zapotřebí použít vskutku certifikovaný přístroj, s náležitým výkonem, s možností nastavení přístroje tak, aby nedošlo k popálení kůže.

Ošetření není vhodné pro opálenou kůži či kůži s plánovaným vystavením slunci nebo soláriu do 2 týdnů po ošetření!

K epilaci dojde až po opakovaných ošetřeních – doporučujeme 6 až 8 ošetření. Interval mezi ošetřeními záleží na rychlosti růstu chloupků v dané oblasti, většinou je to 3 – 5 týdnů.

Laserovým ošetřením

Diodový laser s působením paprsku určitého světla s jednou specifickou vlnovou délkou 810nm s optimálním vychytáváním právě v melaninu lehce zabarveného a tmavšího chloupku, s minimálním rizikem poškození kůže. Jde o podstatně intenzivnější typ ošetření než pomocí CPL, ale fyzikální podstata je stejná.

Opět je zapotřebí více ošetření, většinou 4 – 6 ošetření, s intervalem ošetření 6 týdnů.

S naším přístrojovým ošetřením nemusíte mít obavy – používáme jen certifikované zdravotnické přístroje. Ideálními klienty pro toto ošetření jsou muži a ženy s bledou až bílou pletí s tmavšími silnějšími chloupky.

Nd:YAG laserová epilace

Nd:YAG laserová epilace, při níž opět působí laserový paprsek určitého světla s vlnovou délkou 1064nm. Toto ošetření je vhodné pro epilaci jednotlivých chloupků, zejména u osob s tmavou až černou pletí.

Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat