222 210 237

Velice nepříjemné zvýšené pocení ať už v klidu, nebo ve stresových situacích obtěžuje nejednoho z nás. Avšak u některých je intenzita pocení 4x – 5x vyšší (hyperhydrosa), a to výrazně ovlivňuje kvalitu života takto postižených jedinců.

Projevy zvýšeného pocení jsou nejen v oblasti podpaží, ale třeba i na dlaních, chodidlech, atd.

Možností ošetření pro redukci pocení je naštěstí více:

Ošetření jednosměrným elektrickým proudem (zdr .přístroj Iono Base +)

Bezbolestné rychlé ošetření galvanickým (jednosměrným) elektrickým proudem. Ošetření trvají 2x 10 minut a jsou aplikována denně po dobu 10 za sebou jdoucích dnů. Ošetřit je možné více oblastí: podpaží, dlaně, chodidla a další části těla.

U většiny klientů je toto ošetření úspěšné ihned, ale jsou i klienti, u kterých se úspěch ve formě redukce pocení v ošetřené oblasti nedostaví ani po 8 – 10 ošetřeních (2 z 50 klientů).

Doporučujeme zakoupení balíčku po 5 nebo 10 ošetření.

Trvanlivost: několik měsíců, návrat při větší psychické či fyzické zátěži.

Velkou výhodou ošetření je jeho bezproblémovost a možnost absolvování kdykoliv.

Aplikace botulinum toxinu A

Toto ošetření je často používáné zejména pro redukci zvýšeného pocení v oblasti podpaží. Účinná látka botulinumtoxin se aplikuje do kůže tenkými jehličkami po celé ploše podpaží, kde se nacházejí aktivní potní žlázy. Pro tlumení bolesti při vpichování se tato oblast cca 30min. před ošetřením potře anestetickým krémem. Podstatou metody je tlumení sekrece acetylcholinu, a tak blokace nervových zakončení, která by jinak stimulovala potní žlázy k aktivitě.

Nejčastější období aplikace: před začátkem léta. Při snížení intenzity pocení v jedné oblasti může dojít ke zvýšení pocení v jiné oblasti. Metoda je účinná, ale finančně náročnější.

Trvanlivost: u každého rozdílná, povětšinou 6 – 8 měsíců, pobyt ve výrazném horku dobu účinku redukuje.

Další metody redukce pocení
  • Denně aplikace antiperspirantů – tyto antiperspiranty však mají vyšší obsahem hliníku (aluminium-chlorid)
  • Chirurgická sympatektomie – pro ovlivněním pocení v oblasti podpaží, výkon s narušením sympatické inervace vedoucí od hrudní oblasti u oblasti páteře k potním žlázám
  • Chirurgické rozrušení nebo odstranění potních žláz v oblasti podpaží (axilární curettage) ošetření vyžaduje jistou dobu hojení, možnost návratu zvýšeného pocení po čase je kolem 20%
  • Ošetřením bipolární mikrojehličkovou radiofrekvencí – toto ošetření v oblasti podpaží je v některých případech účinné, v některých nikoliv. Zatím nejde o ošetření dlouhodobě ověřené
Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat