VOLEJTE    222 210 237

Rozšířené cévky/ metličky viditelné na kůži na tvářích, na bradě, kolem nosních křídel, na nose či v dekoltu jsou poměrně častým nepříjemným estetickým problémem. Najdete je v podobné formě i na kůži nohou. Ovšem v dnešní době díky laseru je tento nedostatek řešitelný „ na počkání“. Cévního původu jsou i drobné červené „ tečky“, což jsou často tzv. hemagiomy.

V našem centru máte možnost absolvovat rychlé, pohodlné laserové ošetření s cílem uzavření těchto cévek - u většiny nedostatků s okamžitým viditelným efektem.

Průběh a technologie ošetření:

Laserové ošetření je v tomto konkrétním případě, dle zjednodušeného vysvětlení, působení světelného paprsku určité vlnové délky na kůži s vychytáním světelné energie v hemoglobinu obsaženém v červené krvince v cévě. V něm se mění na intenzivní teplo, na které cévka reaguje stažením a následně uzávěrem. K tomuto efektu může dojít okamžitě ( u cévek s menším průměrem, u drobných hemangiomků), nebo v průběhu několika málo dnů či po opakovaném ošetření (například u větších hemangiomů).

Před ošetřením je kůže očištěna od vnějších nečistot. V místech ošetření by kůže neměla být opálena (došlo by k zbělení), nesmí být postižena zánětem, ani infekcí. V místě ošetření by na kůži nemělo být tetování ( došlo by k zhoršení vzhledu tetování). Jinou speciální přípravu kůže před ošetřením nepotřebuje. Pokud lékař tak zváží, je možné dříve před řádným ošetřením provést „ testovací“ aplikaci, aby byla zjištěna reakce kůže/ cévky na ošetření. Během ošetření lékař s laserovou hlavicí aplikuje na průběh cévky několik záblesků laserového paprsku, co klient pociťuje jako bodání, nebo poštípnutí či „ práskání gumičkou“. Délka ošetření je závislá na rozsahu cévního nedostatku, v každém případě na tváři, krku či dekoltu ošetření trvá jen pár minut, na nohou trvá lehce déle.   V případě potřeby můžeme oblast ošetření zchladit.

 

Stav kůže po ošetření:

Během ošetření dochází hned nebo opožděně k uzávěru cílové cévky a v místě ošetření může na kůži vzniknout malý puchýřek, následně hojící se krustou. Tato fáze je přirozenou součástí hojení a proto krustu neztrhávejte, jinak by mohlo dojít k jizvení. Ke spontánnímu odhojení krusty dochází cca do 7 dnů. Místo ošetření nevystavujte slunci/ soláriu také následujících 14dnů, v případě ošetření tváře používejte ochranný krém se SPF 50. Povětšinou na místo ošetření není zapotřebí aplikovat speciální lokální terapii.

 

Opakování ošetření, interval mezi ošetřeními:

Je li zapotřebí, další ošetření je plánováno za cca 3-4 týdny ( až po zhojení kůže v místě ošetření).

 

Kdy nelze ošetření laserové aplikovat:

-             při alergii na světlo,

-          při užívání foto-senzibilizujících léků či suplementů,

-          při poruše srážení krve nebo užívání léků k omezení srážení krve,

-          opálená kůže ( opalování 2-3 týdny zpětně),

-          rakovina kůže,

-          aktivní nádorové onemocnění,

-          nedostatečně kompenzovaná cukrovka.

 

Ceník:

-          dle rozsahu ošetření – 1 laserový pulz /50Kč,

-         při větším počtu aplikovaných pulzů určí cenu lékař.