VOLEJTE    222 210 237

Mužů i žen s problémem slábnutí a vypadávání vlasů žel přibývá.sasasasaas

Zatím co větší procento mužů tento problém postupem věku neřeší a společnost tuto změnu v průběhu let u mužů přijala jako normu, u dam je tomu naopak.

I s tímto problémem Vám můžou služby poskytované v našem Amaryllis centru vyřešit problém.

Co je to nadměrné vypadávání vlasů ?

Pravidelné denní vypadávání vlasů je do jisté míry normálem, jelikož dochází ke zcela přirozené obnově vlasů a vypadnutí vlasu je součástí růstového cyklu vlasu.  Za normální stav se považuje vypadávání vlasů denně cca 100 vlasů z celé vlasové kůže.

Co to znamená růstový  cyklus vlasu ?

Tak jako u chloupků, tak i u vlasů se střídají během růstu 3 hlavní fáze růstu:

- anagenní  - neboli aktivní růstová fáze, s trváním 3-6 let, během které poroste vlas 0,35mm za den, neboli v průměru o 1 cm za měsíc. V této fázi je při normálním stavu asi 80 – 90% vlasů,

- katagenní  – trvající asi 10 dnů je přechodnou fází ve fázi následující,

- telogenní -  je klidová fáze trvající asi 3 měsíce, na konci které dochází k vypadnutí vlasu. V této fázi je v průměru za normálního stavu cca 20% všech vlasů. Při různých nemocech, po porodu, po užívání některých léků dochází k prodloužení trvání právě této růstové fáze, tj. více vlasových folikulů přetrvává déle v této fáze „nerůstu“ a tím vzniká vzhled prořídnutí vlasového porostu.

Kromě počtu vlasů, můžeme pozorovat i změny barvy ( albinismus, šedivění vlasů..) tvaru vlasů ( např vlasy různě kvalitou a charakterem změněné genetickou mutací, nebo působením různých chemických a tepelných úprav – trvalá, kulmování…), změny typu vlasů – děti mají po narození jemné vlásky tzv. lanugo, které je před pubertou nahrazeno nepigmentovanými vlásky a v pubertě tzv. terminálními vlasy s pigmentem.

Šedivění vlasů je fysiologický proces projevující se po 40.roku života postupně po celém  vlasovém porostu a později také v oblasti genitální, v oblasti podpaží. Šedivění je důsledkem útlumu aktivity enzymu( tyrosinásy) ve vlasovém folikulu a časem i vymizení melanocytů, které určovali zabarvení vlasu. Pokud však k těmto projevům dochází před 20. rokem života, jde o předčasné šedivění, které by mohlo být při různých onemocněních ( porucha funkce štítné žlázy, chudokrevnost, nádorové onemocnění) či v důsledku stresu. Žel řešením je pouze barvení vlasů.

 Nadměrná ztráta vlasů, tj. ztráta více než 100 vlasů denně

může být jak v celém vlasovém porostu rovnoměrně  rozšířená ( difuzní), nebo jen v určitých místech(  vzhled několik plešatých kruhů na hlavě).

Důvody můžou být vskutku různé a časová prodleva mezi „ setkáním se s viníkem“ a projevem  zvýšeným vypadáváním vlasů může být až 2-4 měsíce :

 •            dědičnost,
 •           závažná onemocnění, horečky,
 •           při onemocnění jater, štítné žlázy či jiného endokrinního onemocnění,
 •           stavy po operacích
 •            stav po závažných stresových situacích, po traumatických zážitcích,
 •            po extrémních dietách, při podvýživě, nedostatku příjmu bílkovin, nebo naopak při zvýšeném příjmu cukrů a tuků,
 •            po užívání některých léků ( antidepresiva, chemoterapie..)
 •            po působení toxických látek, vlasových barviv, nevhodných kondicionérů či šamponů,
 •           při přetěžování vlasových cibulek tahem ( upnutí vlasů  gumičkami), prodlužování  vlasů,
 •           v důsledku změny hormonálních hladin, například po porodu ( v těhotenství naopak často dojde ke zlepšení růstu vlasů), kojení, období přechodu ( pokles hladiny estrogenů), stáří, změna hladina  testosteronu,
 •          při jiných onemocněních vlasového porostu, například plísňového charakteru..,

Při včas vyhledané pomoci a správné diagnostice problému s vlasovou pokožkou může být nápomocná i mezoterapie, nebo terapie vlastní krevní plazmou.                                     

Na začátku péče v našem centru absolvujete odborné vyšetření pomocí kamery!     

Možnosti ošetření v našem Amaryllis Centru:

Jde o kombinované přístrojové ošetření, při kterém ošetřující personál pomocí působící hlavice očistí povrchovou vrstvu kůže nejen od olupujících se zrohovatělých mrtvých buněk, škodlivých látek, ale i od růstu tlumícího DHT. Ošetření probíhá působením jemného proudu drobných sterilních korundových mikrokrystalků za současného působení biostimulačního laseru. Díky energii laserového paprsku dochází ke povzbuzení hojivých a růstových procesů nejen ve vlasovém folikulu, ale i ve vlasové kůži, dochází ke zlepšení stavu kůže, zhojení folikulů a povzbuzení  růstu vlasů.

Toto ošetření je také ideální přípravou pro následné mezoterapii.

Toto ošetření doporučujeme nejen při difuzním vypadávání vlasů, ať už po těhotenství, nemoci, při změně hormonálních hladin, ale i u dam, které přetěžují své vlasové cibulky prodlužováním vlasů, nebo častým barvením vlasových odrostů.

Pravidelná péče mezoterapií podstatně zlepší kvalitu a hustotu vlasů. Je vhodná i pro prevenci předčasného vypadávání vlasů při genetické predispozici.

Pravidelnost opakování ošetření je důležitá, četnost a frekvenci ošetření určí lékař. Doporučujeme však minimálně 5 – 10 ošetření, s opakování série ošetření 2x za rok.

Vzhledem k délce trvání vlasového cyklu lze příznivé účinky očekávat za 2-3 měsíce.

Po předešlém abrazivním čistícím ošetření je vlasová kůže ideálně připravena k absorpci koncentrátů aktivních látek. Koncentráty jsou speciálně sestavené pro potřeby vývoje a růstu vlasových folikulů díky kombinaci důležitých složek( výčet části obsahu):

-  lipidová - extrakt z palem rodu Sabal – uvolňujícím účinkem na kapiláry a tak zlepšením prokrvení vlasové kůže

- extrakt z pupečníku asijského ( Centelle asiatica, Gotu kola) s obsahem cenných flavonoidů zlepšujících stav cév a kapilár, silné antioxidant, 

-  taurin – výrazně se podílí na detoxikaci, podporuje metabolické procesy

- zinek – je důležitým minerálem v mnoha chemických reakcích těla,

- methionin, cystein – cenné aminokyseliny

- pyridoxin a biotin – vitaminy rodiny vitaminů B příznivě ovlivňuje nervová vlákna, působí proti kožním nemocem, zlepšuje kvalitu vlasů i kůže

- panthenol – zlepšuje v kůži hydrataci a podporuje její zdravou stavbu, důležitý pro regeneraci

- troxerutin – s příznivým vlivem na cévky, na zlepšení prokrvení vlasové pokožky.

Koncentráty zapracováváme vícero způsoby( volba dle tolerance klienta a možností ošetření):

-          elektroporací – se zapracováním koncentrátů do hloubky kůže až k folikulům po celé ploše vlasové pokožky, ošetření je bez bolesti,

-          mikrojehličkováním – při této metodě se celá vlasová pokožka opracuje mikrojehelcem s krátkými drobnými jehličkami a hned v průběhu ošetření se do kůže zapracovává koncentrát. Ve vlasové kůži působí tedy nejen aktivní látky koncentrátu, ale i během jehličkování  z kapilár kůže uvolněná plazma, bohatá na cenné hojivé regenerující látky.

Ošetření je do jisté míry bolestivé.

-          kombinací mikrojehličkování s elektroporací – kdy současně během mikrojehličkování působí i elektroporace (  jde o nejúčinnější kombinaci ošetření, kterou lze efektivně propojit i s plazmaterapií)

Během tohoto ošetření se do vlasové kůže tenkými jehličkami aplikuje vlastní krevní plazma, která je bohatá na cenné růstové faktory. Následně ve vlasové kůži dochází ke zlepšení prokrvení díky novotvorbě sítě kapilár, zlepší se regenerace vlasových folikulů, jejich výživa, růst, dále dochází ke zlepšení hojení i v kůži mezi folikulami, obohatí se počet vlastních kmenových buněk a zvýší se i jejich aktivita, zlepšují se metabolické procesy v celém ošetření vlasové kůže.

Vaši vlastní krevní plazmu získáme po odběru žilní krve a následné, zpracování ve speciální centrifuze. Cílem je oddělení plazmy a krevních destiček bohatých na růstové faktory – právě tyto se budou aplikovat do vlasové kůže.

Ošetření doporučujeme opakovat dle doporučení lékaře, orientačně s odstupem  2-3 týdnů, minimálně 3-4x. Výsledek lze pozorovat po 3. aplikaci. Doporučujeme sérii ošetření absolvovat 2x do roka, dle závažnosti problému.

Další opatření ohledně životosprávy a stravy:

 •           stravu mějte přátelskou k Vašim játrům, tj. bez přemíry alkoholu
 •           strava se zdravím obsahem tuku – vyvarujte se tučným jídlům
 •           omezte cukroviny a slazení
 •           stravu obohacujte pravidelně o ryby – zdroj zdravých nenasycených mastných kyselin, cenných minerálů
 •           ořechy, kvasnice – důležité cenné minerály( např. hořčík, zinek, vápník.), vitaminy
 •           vajíčka – zdroj minerálů i bílkovin( ideální běžně dostupná bílkovina),
 •          dbejte ve stravě i o dostatek železa
 •           nemyjte vlasy horkou vodu – na vlasovou kůži dobře působí spíše vlažná vody
 •           pečlivě vybírejte vlasový šampon i kondicioner
 •           pěstuje své vlasy například pravidelným zábalem s arganovým nebo kokosovým olejem,
 •           nestahujte vlasy do gumičky, do culíku…dopřejte jim volnost alespoň v pracovním volnu
 •          pravidelně vlasy vyčesávejte, nejlépe hřebenem( obyčejný hřeben s jednou řadou zubů)
 •           při česání se chovejte k vlasové kůži a vlasům něžně,
 •           v případě lupů používejte šampon s obsahem piritionu zinečnatého
 •           žádné onemocnění kůže, ani ve vlasové oblasti nezanedbávejte – navštivte lékaře
 •           vyvarujte se dlouhodobému stresu